Zeytin 500 gr
Zeytin 500 gr

Zeytin 500 gr

5,00
İndirim Oranı : %72 İndirim
Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4,99(KDV Dahil)

   

 

Doğal Siyah Sele Zeytin

 

 

Ege Bölgesi’ne özgü olan siyah sele zeytin, çekirdekleri orta büyüklükte, etinden kolay ayrılan bir türdür. İri bir siyah zeytin olan siyah sele zeytin, dolgun etlidir. Bu ürünümüzde 1 kg olarak satıştadır. Yapımında kostik kullanılmamaktadır. Sadece tuz ile tatlandırılmaktadır. Sabah kahvaltılarınızda damak tadınıza iz bırakacak. Doyurucu bir kahvaltı için doğal kahvaltılık ürünlerimizi sofralarınızdan eksik etmeyin.

Bu zeytinlerimizde ayrıca zeytinyağı yapımında kullanılmaktadır. Doğalfile zeytinleri en taze, asit oranı olarak damak tadınıza çok uygundur.

Zeytinyağımızıda incelemek isterseniz burayı tıklayınız.

Siyah renk döneminde hasat edilen zeytinler önce bünyelerinde bulunan acılık maddesini çıkartmak ve yeme olgunluğuna getirmek için salamura(tuzlu su) içerisinde doğal fermantasyona bırakılır. Çekirdeği açık kahverengi olur. Bunun sebebi ise gıda boyası ve kostik kullanılmamasından kaynaklanmaktadır.

Eski usulle olgunlaştıktan sonra bölgemize özgü zeytinyağı ile harmanlanır. Siyah zeytinleri, kokusu ve tadıyla sabah kahvaltılarınıza enfes bir lezzetler sunar

 

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı