Zerdeçal Hindistan Safranı 50 gr. (370)

Fiyat : ₺6,00(KDV Dahil)
* ₺6,00 'den başlayan taksitlerle
Doğal Zerdeçal (Hindistan Safranı)

Hint Safranı, safran kökü, sarı boya ve zerdeçav gibi isimlerle de anılan zerdeçalın asıl kökeni Güney Asya’dır.  Hintlilerin baharat, boya ve temizlik için kullandığı zerdeçalın ülkemizde kullanımı pek yaygın değildir. Sağlık açısından oldukça değerli bir besin kaynağı olan doğal zerdeçalın yemeklere farklı bir lezzet veren özel bir tadı vardır. İçinde potasyum, demir, B6 ve C vitamini gibi değerli vitaminler bulunur.  Sürekli hücreleri yenilediği için Alzheimer ve kanser hastalarının mutlaka tüketmesi gereken bir besin kaynağıdır.

Doğal Zerdeçalın Faydaları

Uzun yıllar boyunca kansere karşı tedavi amaçlı kullanılmıştır. Kolon,prostat ve meme kanserine iyi geldiği ispatlanmıştır.

Doğal zerdeçal romatizma ve eklem ağrılarına iyi gelir.

İçerdiği insülin miktarından dolayı kan şekeri seviyesini dengede tutar.

Doğal zerdeçal kalbi korur, kolesterol seviyesini dengede tutar.

Vücutta bulunan serbest radikallerle savaşarak, vücudu kansere karşı korur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğal zerdeçal kanser önleyici olarak bilinir. İkinci bilinen faydası ise Alzheimer hastalarına olan faydasıdır. Sürekli beyni geliştirdiği için bu hastalar tarafından tüketilmesi olumlu sonuçlar doğurur.

Karaciğer rahatsızlığı olanların Doğal zerdeçal kullanması doktorlar tarafından önerilmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal zerdeçal (Hint safranı) nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.