Yeşil Mercimek 500 gr. (229)

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
₺13,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Yeşil Mercimek

Baklagiller familyasına ait yeşil mercimekte A, B, K ve C vitaminlerinin yanı sıra bol miktarda sodyum, kalsiyum, potasyum ve çinko mineralleri bulunur. Diyet yapanların baş tacı olan doğal yeşil mercimek oldukça düşük kalorilidir. Müthiş bir protein kaynağıdır. Bu yüzden sağlıklı ve zinde kalmak isteyenlerin bolca tükettiği bir besindir. Doğal yeşil mercimeğimizi siparişinizi verdiğiniz zaman Nazilli’deki çiftliğimizden sofralarınıza kadar getiriyoruz.

Ege bölgemizde yetiştirdiğimiz yeşil mercimeğin yemeğini, salatasını, böreğini veya köftesini yapıp sofranızdan eksik etmeyin deriz.

Doğal Yeşil Mercimeğin Faydaları

Yeşil mercimekte bulunan vitamin ve minarelerden dolayı vücuda sürekli enerji verir ve zinde tutar.

Doğal yeşil mercimekte bol miktarda protein bulunur. Sporcuların özellikle tercih ettiği bir besindir, kas yapısını güçlendirir.

Hamilelikte ve kalp rahatsızlığı olanlarda mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir. İçerdiği folik asitten dolayı oldukça faydalıdır.

Bol miktarda vitamin içerdiği için bağışıklığı korur, hastalık riskini azaltır.

Doğal yeşil mercimekte bol miktarda lif bulunur. İçerdiği diyet lifleri sayesinde kan şekeri seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur.

İçinde bol miktarda magnezyum bulunur ve böbrek sağlığına olumlu yönde etki eder.

İnsülin direnci, diyabet ve hipoglisemi gibi rahatsızlıklara, bol miktarda lif içerdiği için destek olur.

Vücutta bulunan yaraların çabuk iyileşmesini sağlar, yeşil mercimek tüketildiğinde metabolizmayı destekler ve hücrelerin yapısını yeniler.

Hücreleri sürekli yenilediği için beyin ve sinir sisteminin gelişmesinde etkili olur. Alzheimer hastalarının doğal yeşil mercimek tüketmesi önemlidir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal yeşil mercimek nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.