sadsad x
asdasd

Ev Yapımı Üzüm Pekmezi 400 gr.

19,90 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Ev Yapımı Doğal Üzüm Pekmezi

  Ege bölgesi denince akla ilk gelen yiyeceklerden birisi de geleneksel olarak yapılmış üzüm pekmezidir. Üzümü ile ünlü olan bölgemiz, en nihayetinde geleneksel üzüm pekmezihazırlama konusunda uzmanlaşmış, adını duyurmuştur. Yüzyıllardır yaptığımız üzüm pekmezigeleneğimizi bozmadan, büyüklerimizden nasıl öğrendiysek şimdi de aynı lezzetle, doğal üzüm pekmezimizi yapıyoruz. Bağlarımızda tamamen olgunlaşan üzüm salkımlarını topladıktan sonra, sıkma işlemi yapıyoruz. Suyunu arıttıktan sonra kaynatıp, bölgemize has lezzetiyle doğallığını kaybetmeden kavanozlara koyuyoruz. Sabah kahvaltılarınızı Doğal kahvaltılık ürünlerleyapmak isterseniz mutlaka üzüm pekmezi ve tahinimizi karıştırarak, birlikte tatmalısınız. Çocuklarınızın kaşık kaşık yiyeceği bu iki doğal lezzete siz de bayılacaksınız.

  Ev Yapımı Doğal Üzüm Pekmezinin Faydaları

  Müthiş bir kalsiyum kaynağı olduğu için kemikleri korur, sağlam bir diş yapısının oluşmasını sağlar.

  Doğal üzüm pekmezi cinsel istek artıran hormonların harekete geçmesini sağlar.

  Geleneksel ev yapımı üzüm pekmezi sindirim sisteminin düzene girmesini sağlar, kabızlığa iyi gelir.

  İçerdiği bol miktarda demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyumdan dolayı hamilelik dönemlerinde mutlaka ev yapımı doğal üzüm pekmezi tüketilmelidir.

  Yüksek miktarda demir içerdiği için adet sancılarına iyi gelir.

  Kan hücrelerini harekete geçirir, kırmızı kan hücrelerini artırarak bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlar.

  Mineraller açısından oldukça zengin olan geleneksel ev yapımı üzüm pekmezi, tüketildiğinde sinir sistemine olumlu yönde etki eder.

  Çocuklarda iştah açıcı olarak kullanılır.

  Yaşlanma belirtilerinin geciktirir.

  Bağırsak, mide ve böbrek gibi organları güçlendirirken aynı zamanda üzüm pekmezi tüketen kişilerin kansere yakalanma riskinin azaldığı da gözlenmiştir.

  Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal ev yapımı üzüm pekmezi nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.