Toz Zencefil 100 gr. (367)

Fiyat : ₺8,00(KDV Dahil)
* ₺8,00 'den başlayan taksitlerle

 Doğal Zencefil Tozu

Alternatif tıpta şifa kaynağı olarak kullanılan zencefil Aydın Nazilli’deki köylerimizde köylü kadınlarımız tarafından yetiştirilmektedir. Tıpkı patates gibi şubat aylarında toprağa dikilen zencefil daha sonra yaz aylarında hasat edilir. Zencefillerimizi diktiğimiz toprağımıza, ürünlerimizin doğal olması için asla kimyasal ilaçlama yapmıyoruz. Tamamen fiziksel yöntemler kullanarak haşerelerden koruduğumuz doğal zencefillerimizi topladıktan sonra kurutup, toz haline getiriyoruz ve en taze haliyle paketleyerek adresinize kadar gönderiyoruz. Yemeklerinize ekleyerek lezzetine lezzet katacağınız zencefillerimiz sağlık açısından da oldukça faydalı doğal bir besin kaynağı.

Doğal Toz Zencefilin Faydaları

Mide bulantısı ve kusmalara karşı etkilidir. Kısa sürede mide bulantısını keser.

Doğal zencefil tozunun içinde çinko, krom ve magnezyum bulunur ve bu minerallerle kan sirkülasyonunu korur.

Doğal toz zencefil grip ve soğuk algınlığına iyi gelir. Doğal zencefil çayı yüzyıllardır grip için şifa niyetine kullanılmıştır.

Doğal toz zencefil gıda emilimini artırır, kabızlığın önüne geçer.

Kansere karşı etkilidir, özellikle kolon kanseri riskini azaltır.

Kışın solunum yolları rahatsızlıklarında şifa niyetine kullanılan Doğal zencefil tozu, balgam söktürücü olarak da kullanılır.

Kadınların son dönemlerde sık sık karşılaştığı yumurtalık kanserine yakalanma riskini azaltır.

Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal zencefil tozu kalbi koruyarak felç riskini azaltır.

Kandaki yağ oranını düşüren zencefil tozu şeker hastaları için ideal bir besin kaynağıdır.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal  zencefil tozu nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.