Toz Zahter 100 gr. (366)

Fiyat : ₺6,50(KDV Dahil)
₺6,50 'den başlayan taksitlerle

Doğal Toz Zahter

Ege denizinin ılık rüzgarlarının estiği, güneşe doyan yaylalarında yetişen zahter çiçeklerimiz, ilkbaharda mor renkli çiçek açıp doğayı şenlendirir. Çiçeklerinin güzelliği kadar tadı, kokusu ve lezzeti de güzel olan zahterleri, çiçek açtıktan sonra en taze haliyle toplayarak sizler için kurutuyoruz. Büyümek için güneş ışığına ihtiyacı olan zahter çiçeği Ege bölgemizde yetişen sağlıklı bir besin kaynağıdır. Daha çok çay olarak kullandığımız zahter çiçeğini güneşte doğal yöntemlerle kurutup, toz haline getirerek, paketleyip adresinize gönderiyoruz.

Zahter baş ağrısı, kolik, öksürük ve mide bozuklukları gibi bir dizi sağlık rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır. Bu bitki tüberküloz hastalığının tedavisinde bile etkili olabilmektedir. İçine biraz bal katılarak hazırlanan zahter öksürük gibi durumlarda faydalı olabilmektedir. Eğer rahatsız edici öksürük nöbetleri geçiriyorsanız, hemen kendinize bir fincan zahter hazırlamalısınız.

Doğal Toz Zahterin Faydaları

İçinde B, A ve C vitamini ile birlikte demir, kalsiyum ve çinko içerir.

Doğal toz zahter soğuk algınlığından kaynaklanan rahatsız edici öksürük krizlerine iyi gelmektedir. İçine Doğal bal eklendiğinde daha çok etkili olacaktır.

İçinde bulunan vitaminlerden dolayı sinir sistemini etkiler; doğal toz zahter stresle mücadele eder, yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur.

Kötü kolesterole karşı etkilidir, kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Doğal kurutulmuş toz zahter antibakteriyel özelliklerinden dolayı vücutta mantar oluşumunu engeller.

İçinde bulunan bol miktarda C vitamininden dolayı, vücutta bulunan serbest radikallerle mücadele eder ve kanserin oluşumuna engel olur.

Cilt sağlığına olumlu yönde etki eder, iyi bir dezenfektan olarak kullanılır.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal toz zahter nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.