Toz Kimyon 50 gr. (350)

Fiyat : ₺6,50(KDV Dahil)
₺6,50 'den başlayan taksitlerle

Doğal Toz Kimyon

Maydanozgiller ailesinin bir üyesi olan kimyon 3-5 parçası olan minik pembe çiçeklerdir. Çiçeğin görünümü şemsiyeyi andırır. Genelde Orta Doğu’da yetişen kimyon ülkemizde Ege ve Karadeniz bölgesinde yetişir. Doğanın mucize kaynaklarından biri olan kimyon da; diyet lifi, karbonhidrat, şeker, yağ, protein, B2, B3, B6, B9, C, E, K vitaminlerinin yanı sıra demir, magnezyum ve potasyum gibi değerli mineraller de bulunur.

Unutkanlık, dikkat dağınıklığı, hazımsızlık, solunum yolları hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen kimyon, tane tane ve toz şeklinde bulunur. Enfes lezzetli sarmalara, salatalara, köri soslu tavuklara hatta kısıra varana kadar her yerde kullanabileceğiniz kimyonun tadına ve kokusuna bayılacaksınız.

Doğal Toz Kimyonun Faydaları

Doğal toz kimyon soğuk algınlığından kaynaklanan solunum yolları hastalıklarına iyi gelir. Özellikle öksürük için faydalıdır.

Sürekli olarak Doğal kimyon tüketen kadınların adet döngüsü düzene girer.

Nezle, grip, öksürük ve balgam gibi rahatsızlıkların önüne geçer. Kışın soğuktan kaynaklanan rahatsızlıkları engellemek için mutlaka Doğal toz kimyon yemeklere konularak tüketilmelidir.

İçinde bulunan besinlerden dolayı saç sağlığını olumlu yönde etkiler. Saçların uzun ve parlak olmasını sağlarken aynı zamanda kepeğe de engel olur.

İçerdiği minerallerden dolayı ciltte oluşan akne, leke ve sivilcelerin önüne geçer.

Vücudun yüksek oranda demir ihtiyacını karşılar.

Doğal toz kimyon bağışıklık sistemini güçlendirirken, sindirim sistemine de faydalı olur.

Hamile anneler için doğal kalsiyum ve demir kaynağıdır. Emziren annelerin tüketmesi önemlidir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal toz kimyon alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.