Serbest Gezen Tavuk Yumurtası 10 adet (110)

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
* ₺18,00 'den başlayan taksitlerle

 Doğal Köy Tavuğu Yumurtası

Nazilli’deki çiftliğimiz de yetiştirdiğimiz serbest gezen tavuklarımız gün boyunca bağ bahçede toprağı eşeleyerek ve tamamen doğal beslenerek doyuyor. Lezzetli yumurtanın, gün ışığı gören ve doğal beslenen tavuklardan üretildiğini bildiğimiz için tavuklarımızın beslenmelerine özen gösteriyoruz. Serbest gezen köy tavuklarımızı akşam yemlerini verirken yine köyümüzde yetiştirdiğimiz doğal yemleri veriyoruz.  Sabah kahvaltılarınızda, akşam yemeklerinizde ya da yaptığınız lezzetli pastalara kullanabileceğiniz doğal köy yumurtasını gönül rahatlığı ile bebeklerinize mama yaparken de kullanabilirsiniz. Özellikle çocuklu annelerin tercih ettiği Doğal File’de kahvaltılık ürünlerin başında gelen doğal köy yumurtasının lezzetini mutlaka tatmalısınız.

Doğal Köy Tavuğu Yumurtasının Faydaları

Doğal köy tavuğu yumurtası tokluk hissi verdiği için kilo vermek isteyenler için ideal bir besin kaynağıdır.

Demir seviyesi düşük olan insanlarda sürekli baş ağrısı, sinirlilik ve stres durumları yaşanır. Fakat düzenli olarak Doğal yumurta tüketen kişilerde bu durum olmaz. Hatta anemi (kansızlık) rahatsızlığı olanların da tüketmeleri önemlidir.

Doğal köy yumurtasında bulunan A, E ve B12 vitaminlerinden dolayı oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

Yıllardır yumurta sarısının kolesterol seviyesini artırdığına dair yanlış söylemler vardı. Fakat son dönemlerde yapılan araştırmalara göre serbest gezen tavuk yumurtası kalp sağlığı açısından oldukça  sağlıklı olduğu ispatlandı.

İçinde “kolin” adı verilen besin türü olduğu için beyin gelişimine olumlu yönde etki eder. Hamile kadınların ve yetişkin çağındaki çocukların mutlaka Doğal yumurta tüketmesi gerekir.

Bol miktarda D vitamini içerdiği için kemikleri ve kas yapısını güçlendirir. Menopoz dönemi sonrası kadınların ve yetişkin çağındaki çocukların tüketmesi önemlidir. Kemik erimesi hasatlığı olanların günlük yemek listesine eklemesi gerekir.

Düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı korur ve kansere karşı vücut direncini artırır.

Saçları ve tırnakları zayıf olan insanların tüketmesi önemlidir.