Sarı Mercimek 500 gr. (838)

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
₺13,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Sarı Mercimek

Baklagiller familyasına ait sarı mercimekte A, B, K ve C vitaminlerinin yanı sıra bol miktarda sodyum, kalsiyum, potasyum ve çinko mineralleri bulunur. Diyet yapanların baş tacı olan doğal sarı mercimek oldukça düşük kalorilidir. Müthiş bir protein kaynağıdır. Bu yüzden sağlıklı ve zinde kalmak isteyenlerin bolca tükettiği bir besindir. Doğal sarı mercimeğimizi siparişinizi verdiğiniz zaman Nazilli’deki çiftliğimizden sofralarınıza kadar getiriyoruz.

Ege bölgemizde yetiştirdiğimiz sarı mercimeğin yemeğini, salatasını, böreğini veya köftesini yapıp sofranızdan eksik etmeyin deriz.

Sarı Mercimeğin Faydaları

Sarı mercimekte bulunan vitamin ve minarelerden dolayı vücuda sürekli enerji verir ve zinde tutar.

Doğal sarı mercimekte bol miktarda protein bulunur. Sporcuların özellikle tercih ettiği bir besindir, kas yapısını güçlendirir.

Hamilelikte ve kalp rahatsızlığı olanlarda mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir. İçerdiği folik asitten dolayı oldukça faydalıdır.

Bol miktarda vitamin içerdiği için bağışıklığı korur, hastalık riskini azaltır.

Doğal sarı mercimekte bol miktarda lif bulunur. İçerdiği diyet lifleri sayesinde kan şekeri seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur.

İçinde bol miktarda magnezyum bulunur ve böbrek sağlığına olumlu yönde etki eder.

İnsülin direnci, diyabet ve hipoglisemi gibi rahatsızlıklara, bol miktarda lif içerdiği için destek olur.

Vücutta bulunan yaraların çabuk iyileşmesini sağlar, sarı mercimek tüketildiğinde metabolizmayı destekler ve hücrelerin yapısını yeniler.

Hücreleri sürekli yenilediği için beyin ve sinir sisteminin gelişmesinde etkili olur. Alzheimer hastalarının doğal sarı mercimek tüketmesi önemlidir.