Pirinç 1 kg. (225)

Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)
₺16,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Pirinç

Ege denizinin ılık meltem rüzgarlarının savurduğu Nazilli’deki çeltik tarlalarımızda pirinçlerimizi yetiştiriyoruz. Herhangi bir kimyasal işlem uygulamadığımız tarlalarımızda çeltik fidelerini de doğal yöntemlerle koruyoruz. Hasat dönemi geldiğinde pirinçlerimizi geleneksel yöntemlerle hazırlıyor ve paketlere dolduruyoruz. Enfes lezzetli pilavlar, zeytinyağlı sarmalar ve kuru sebze dolmaları yaptığınız da pirincimizin tadına bayılacaksınız. 

Doğal Pirincin Faydaları

Doğal pirinçte glüten bulunmaz, glüten alerjisi olanların rahatlıkla tüketebileceği bir besindir.

İçinde B ve D vitamini, kalsiyum, lif ve demir minerallerinin bulunması vücut açısından oldukça sağlıklıdır.

İçerdiği güçlü antioksidanlardan dolayı kalp sağlığı için oldukça faydalıdır. Kolesterol seviyesini dengede tutmaya yarar.

Doğal pirinçte bulunan karbonhidrat miktarı vücuda enerji verir.

Tokluk hissi verdiği için kilo vermeye yardım eder fakat içerdiği şeker miktarından dolayı, az yemekte fayda vardır.

Pirinçte bulunana magnezyum ve D vitamini, kemiklerin güçlenmesine faydalı olur.

Cilde faydalıdır, hücreleri sürekli yenilediği için doğal pirinç tüketildiğinde yaşlanma süreci yavaşlar. 

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal pirinç nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.