Patlıcan 1 kg (583)

Fiyat : ₺10,00(KDV Dahil)
* ₺10,00 'den başlayan taksitlerle

 Taze Patlıcan

Lezzetli musakkaların, sofraların baş tacı imambayıldıların ve enfes maklubelerin baş rol oyuncusu taze patlıcanlarımızı bahçemize yerel tohum ekip, doğal gübre ile yetiştiriyoruz. Kıymanın dostu, sarımsağın kardeşi hatta soğanın arkadaşı diyebileceğimiz birçok sebze ile yakıştırırız patlıcanı... Bir evde karnıyarık yapılıyorsa o ev dünyanın en güzel evi olur. Taze patlıcan yemeyi özlediyseniz durmayın, dogalfile.com'dan siparişinizi hemen verin. :)

İşte sofralarınız bu lezzetten ve tazelikten mahrum kalmasın diye, bahçemizden topladığımız doğal patlıcanlarımızı paketleyip sofralarınızın baş tacı yapmak için size gönderiyoruz.

Patlıcanın Sağlığa Faydaları

Patlıcan beyne olumlu yönde etki eder, hafızanın fonksiyonlarını yerine getirmesinde yardımcı olur.

Vücuttaki demir seviyesinin artmasına neden olur ve vücudu serbest radikallerden korur.

Köyde yetişmiş taze patlıcanda su düzeyi oldukça fazla olduğu için kalorisi çok düşüktür. Kilo vermek isteyenler için büyük kolaylık sağlar.

Patlıcan içindeki yüksek oranda lif miktarından dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Sigarayı bırakmak isteyenlere destek olur. Doğal patlıcanın içerdiği nikotin sayesinde nikotin bağımlılarının sigaradan kurtulmasını destekler.

Bol miktarda C vitamini içeren organik patlıcan virüslere karşı vücudu korur. İçerdiği antioksidan be anti bakteriyel özelliği sayesinde vücut için oldukça değerli bir sebzedir.

Taze patlıcanın cilt ve saç sağlığına faydası çoktur. Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar, saçları canlı ve parlak gösterir.

Patlıcan saçları korurken saç derisini de korur, nemlendirir.


Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o organik köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Taze patlıcan nasıl alırım? Organik ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl ve nereden alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.