Papatya Çayı 50 gr. (357)

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
₺13,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Papatya Çayı

Ege’nin muhteşem doğasında yaylalarda ve bahçelerde yetişen doğal papatyaları mevsimi geldiğinde toplayarak güneşte kurutuyoruz. Antik Yunan döneminden bu yana çay olarak kullanılan papatya alternatif tıp uygulayıcıları tarafından ağrı kesici ve uyku problemini çözmek için kullanılmıştır. Çay olarak tüketildiğinde solunum yollarını açan papatya vücuttaki stresi atmaya da yardımcı olur. Eşsiz güzelliği kadar tadı da enfes olan bu muhteşem çayı mutlaka tatmalı, sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Doğal Papatya Çayının Faydaları

Doğal papatya çayı kolesterol sorunu olanların kolesterol seviyesini düzenlemek için tüketmesi önemlidir.

Stres ve uykusuzluğa iyi gelen papatya çayı, kadınların regli dönemlerinde de yatıştırıcı olarak kullanılır. Papatya çayı alternatif tıpta uzun yıllardır kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Bebeklerin karın ağrıları, diş çıkarma ağrıları ve kolik ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılır. Bebeklerde kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

Diyabet hastalarının günlük olarak papatya çayı tüketmesi önemlidir. Doğal papatya çayı kan şekerini dengelemeye yardımcı olur.

Kışın tüketilmesi önemlidir, soğuk algınlığı rahatsızlıklarına iyi gelir.

Doğal papatya çayı ağrı kesici olarak kullanılır.

Doğal antioksidan kaynağıdır.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal papatya çayı nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.