Nohut 500 gr. (695)

Fiyat : ₺10,50(KDV Dahil)
₺10,50 'den başlayan taksitlerle

Nohut

800 yıllık bir geçmişe sahip olan nohut, orta doğu kökenli birçok yemeğe yakışan enfes bir lezzettir. İçinde; C, B3, B12, B6, K ve E vitaminlerini barındıran vücut sağlığı için gerekli bir besin kaynağıdır. İçinde mineral olarak; selenyum, bakır ve çinko da barındıran muhteşem bir besin kaynağıdır... Biz Nazilli’deki bahçelerimizde yetiştirdiğimiz nohutlarımızı kuzinelerimizin üstünde kavurarak, akşam yemeklerinden sonra çerez olarak da yiyoruz. Ege’nin muhteşem doğasında doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz nohutlarımızı mevsiminde taze taze toplayarak güneşte kurutuyoruz ve paketlere dolduruyoruz.

Doğal Nohutun Sağlığa Faydaları

Doğal nohut içinde yüksek miktarda manganez taşıdığı için cilde oldukça faydalıdır. Ölü cilt derisini tekrar canlandırır.

İçinde bol miktarda demir olduğu için saç sağlığına çok iyi gelir. Düzenli tüketildiğinde saç dökülmesi sorununun önüne geçer.

Açlık hissini bastırdığı için kilo vermek isteyenler için, nohut  ideal besin kaynağıdır. Kolay kilo vermeye yardımcı olur.

Kolesterolü düzenler, kalp ve damar rahasızlığı risklerinin önüne geçer. Günlük olarak üç fincan nohut tüketildiğinde kolesterol sorunu olanların sağlığını tekrar kazanmasını sağlar.

Doğal olarak yetiştirilmiş nohut tüketildiğinde kan şekeri seviyesini dengeler. İçerdiği bol liften dolayı kalp sağılığını korumaya yardımcı olur.

Yoğun çalışma ortamı, stres ve internet kullanımlarından kaynaklı yaşadığımız uyku bozuklukları için nohut birebirdir. Uyku düzenini tekrar geri kazanmaya yardımcı olur.

Kadınların sağlığı için önemli bir besindir. Nohutun içinde bulunan fitokimyasallar veya saponinler kadınlarda görülen meme kanseri ve osteoporozun önlenmesine yardımcı olur.

Nohut kemik sağlığını koruyan sağlıklı bir besin kaynağıdır.


Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal nohut nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.