Maş Fasulyesi 500 gr. (223)

Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)
* ₺16,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Maş Fasulyesi

Cin fasulyesi ya da cin börülcesi de denen maş fasulyesini doğal gübre ile karıştırdığımız toprağımıza ekiyor,  doğal yöntemlerle koruyarak büyümesini sağlıyoruz. Mis gibi Ege havasında yetiştirdiğimiz maş fasulyemizi mevsimi geldiğinde toplayıp sizler için paketliyoruz. 

Maş fasulyesi içerdiği protein ve vitaminlerle besin değeri oldukça yüksek olduğu için yaz kış tüketmeniz gereken yiyeceklerin başında gelmektedir. Sindirim sisteminize ve kalbinize sayısız faydası olan doğal maş fasulyesi mutfağınızdan eksik etmeyin. Özellikle kırmızı ya da beyaz et yiyemeyenler protein mineral ihtiyacını doğal maş fasulyesinden karşılayabilirler. 

 Vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan maş fasulyemizi pişirdiğiniz zaman evinize yayılan kokusu ve tadı ile başınız dönecek. 

Doğal Maş Fasulyenin Faydaları

Doğal maş fasulyesi içerdiği folat ve folik asit miktarından dolayı kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

Bol miktarda K vitamini içerir, beyin gelişimine katkıda bulunur.  

Köy usulü maş fasulyesi tüketildiğinde zihin sağlığını olumlu yönde etkiler, içerdiği vitaminden dolayı beyin hücrelerini korur.

Kemik hastalıklarından korur, içerdiği kalsiyumdan dolayı kemik oluşumuna destek olur.

Maş fasulyesi bağırsak sağlığı için faydalıdır.  Bağırsak sendromu rahatsızlıklarını engeller.

Maş fasulyesinde et ve süt ürünlerine rakip olacak şekilde protein bulunur.

Doğal maş fasulyesi migren ağrılarına iyi gelir.

Alzheimer gibi zihinsel hastalıkların önlemeye yardımcı olur. Geleneksel maş fasulyesi B vitamini açısından oldukça zengindir.

Vücuttaki serbest radikallerle savaşır, maş fasulyesi kanseri önlemeye yardımcı olur.

Kolesterolü düzenlemeye yardımcı olur. Doğal yetişmiş maş fasulyesi tüketildiğinde karaciğeri olumlu yönde etkiler, kolesterolün düşmesini sağlar.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal maş fasulyesi nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.