Kuru Kayısı 200 gr. (272)

Fiyat : ₺14,00(KDV Dahil)
* ₺14,00 'den başlayan taksitlerle

Güneşte Kurutulmuş Kuru Kayısı

Ege denizinin  ılık meltem rüzgarlarının dokunduğu bahçelerimizde büyüttüğümüz, kayısı ağaçlarımızda yetişen doğal kayısılarımızı mevsimi geldiğinde dallarını incitmeden toplayarak güneşte kurutuyoruz. Market raflarında gördüğünüz kuru kayısılar genelde fabrika ortamlarında sıcak hava üflenilerek yapılıyor. Bu işlemden dolayı lezzeti gidiyor ve farklı bir tadı oluyor. Güneşte kuruttuğumuz doğal kayısılarımızın lezzetini, paketi açtığınız anda yayılan kokusundan anlayacaksınız. Diyet yapanların ve bağırsakları düzenli çalışmayanların baş tacı olan doğal kuru kayısımızın tadına bayılacaksınız.

Doğal Kuru Kayısının Faydaları

Doğal kuru kayısı tüketildiğinde içerdiği zengin demir sayesinde anemi hastalarına iyi gelir.

Vücutta bulunan serbest radikallerle savaşarak kanser riskini azaltır, organları kanser hücrelerinden korur.

Doğal kuru kayısının içinde bulunan A ve C vitamini cilt sağlığını korur. Yaşlanmanın önüne geçer. Mucizevi bir antioksidan kaynağıdır.

İçerdiği C vitamini ve likopen sayesinde kardiyovasküler hastalıkların riskini azaltır. Kalp rahatsızlıklarının önüne geçer.

Doğal kuru kayısı  kalorisi düşük olduğu için kilo vermeye yardımcı olur.

Bronşit semptomlarının azalmasına yardımcı olur. Kuru kayısı astım gibi solunum yolları rahatsızlıkları olanların sabahları kahvaltılarda tüketmesi önemlidir.

Kemik oluşumuna destek olur, kalsiyum oranı çok yüksek olduğu için oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

Ateş düşürme özelliği vardır, çocuklarda ateş düşürücü olarak kullanılır.

Kuru kayısının gebeler tarafından tüketilmesi önemlidir. C, A, E vitaminleri, kalsiyum, silisyum, potasyum ve demir gibi mineralleri taşıdığı için  hamilelerin mutlaka tüketmesi gerekir.

Doğal kuru kayısı beyin ve sinir sistemi üzerinde etkileri oldukça fazladır. Stersi azaltır ve  yorgunluğu giderir.


Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler"Güneşte kurutulmuş Doğal kuru kayısı nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.