Kuru Fasulye 500 gr. (222)

Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)
* ₺16,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Kuru Fasulye

Yerel fasulye tohumlarımızı doğal gübre ile karıştırdığımız toprağımıza ekiyor,  doğal yöntemlerle koruyarak büyümesini sağlıyoruz. Mis gibi Ege havasında yetiştirdiğimiz fasulyelerimizi mevsimi geldiğinde toplayıp güneşte kurutarak paketliyoruz.

Doğal fasulye içerdiği protein ve vitaminlerle besin değeri oldukça yüksek olduğu için yaz kış tüketmeniz gereken yiyeceklerin başında gelmektedir. Sindirim sisteminize ve kalbinize sayısız faydası olan fasulyeyi mutfağınızdan eksik etmeyin. Özellikle kırmızı ya da beyaz et yiyemeyenler protein mineral ihtiyacını fasulyeden karşılayabilirler.  Gelişim çağındaki çocuklarınıza Doğalfile’ den almış olduğunuz fasulyeyi mutlaka yedirmelisiniz.

 Vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan fasulyemizi pişirdiğiniz zaman evinize yayılan kokusu ve tadı ile başınız dönecek. 

Doğal Kuru Fasulyenin Faydaları

Doğal kuru fasulye içerdiği folat ve folik asit miktarından dolayı kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

Bol miktarda K vitamini içerir, beyin gelişimine katkıda bulunur.  

Köy usulü kuru fasulye tüketildiğinde zihin sağlığını olumlu yönde etkiler, içerdiği vitaminden dolayı beyin hücrelerini korur.

Kemik hastalıklarından korur, içerdiği kalsiyumdan dolayı kemik oluşumuna destek olur.

kuru fasulye bağırsak sağlığı için faydalıdır.  Bağırsak sendromu rahatsızlıklarını engeller.

Fasulye de et ve süt ürünlerine rakip olacak şekilde protein bulunur.

Doğal kuru fasulye migren ağrılarına iyi gelir.

Alzheimer gibi zihinsel hastalıkların önlemeye yardımcı olur. Geleneksel kuru fasulye B vitamini açısından oldukça zengindir.

Vücuttaki serbest radikallerle savaşır, kuru fasulye kanseri önlemeye yardımcı olur.

Kolesterolü düzenlemeye yardımcı olur. Doğal yetişmiş kuru fasulye tüketildiğinde karaciğeri olumlu yönde etkiler, kolesterolün düşmesini sağlar. 

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal kuru fasulye nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.