Kuru Börülce 500 gr. (263)

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
₺13,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Kuru Börülce

Sıcağı seven börülce yaz aylarında yetişir, tazeyken toplanır ve ayıklanarak doğal yöntemlerle kurutulur. Ege Deniz’inin ılık meltem rüzgarlarıyla ve sıcağıyla büyüttüğümüz börülcelerimizi tazeyken topluyoruz. Herhangi bir kimyasal işlem yapmadan kurutup paketliyoruz. Fasulyeyle karşılaştırılan börülcenin aslında fasulyeden daha fazla yemek seçeneği vardır. Kilo vermek isteyenlerin baş tacı doğal kurutulmuş börülce ile enfes lezzetli salatalar, bol yeşil soğanlı piyazlar ve köfteler yapabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun. 

Market raflarında gördüğünüz kuru börülceler, doğal yöntemlerle değil fabrika ortamlarında sıcak hava üflenerek kurutulmaktadır. Bu yöntemle yapılmış kuru börülce doğallığını yitirmektedir.

Doğal Kuru Börülcenin Faydaları

Doğal kuru börülce ağız içi yaralarının iyileşmesine yardım eder.

İçerdiği A, B1 ve B2 vitamini ve Kalsiyum, Demir, Sodyum, Fosfor ve Karbonhidrattan dolayı Doğal kuru börülce vücut için oldukça sağlıdır.

Betakaroten içerdiği için görme duyusuna destek olur ve güçlendirir.

Doğal yetişmiş Doğal kuru börülce tüketildiğinde boğaz iltihaplarının iyileşmesine destek olur.

Doğal kuru börülce cinsel isteği artırır.

Mesanede taş oluşmasına engel olur. Bu rahatsızlığı olanlara doğal kuru börülce tüketmesi önerilir.

Sindirim sistemine destek olur, idrar söktürücüdür.

Doğal yöntemlerle kurutulmuş doğal börülce tüketildiğinde kalbe iyi gelir, kolesterolü düşürür.

Kilo vermek isteyenlerin dostudur. Doğal kuru börülce tüketildiğinde içerdiği lif oranından dolayı kabızlık sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler " Ev yapımı güneşte kurutulmuş Doğal kuru börülce nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl ve nereden alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.