Kuru Barbunya 500 gr. (213)

Fiyat : ₺12,00(KDV Dahil)
* ₺12,00 'den başlayan taksitlerle

Kuru Barbunya

Çiftçilerimizin bereketli topraklarımıza ektikleri, özenle bakımını yaptıkları ve hasat zamanı binbir titizlikle topladıkları bu doğal besleyici lezzeti sizlere sunuyoruz. İçinde bol miktarda B kompleks vitaminleri ve demir, potasyum, çinko, protein gibi önemli mineralleri içermesi barbunyayı vazgeçilmez besin olarak görmemizi sağlamıştır. Protein zengini doğal kuru barbunlayalar, lif açısından oldukça zengin olduğundan vücut için oldukça sağlıklıdır.

Nazilli’de çiftliklerimizde yetiştirdiğimiz kuru barbunyalarımızı, en taze ve doğal haliyle paketleyip sofralarınıza kadar getiriyoruz.

Doğal Kuru Barbunyanın Faydaları

Doğal yetiştirilmiş barbunyanın kalorisi oldukça düşüktür, kilo vermek isteyenlerin diyet listelerinde mutlaka olmalıdır.

İçerdiği folattan dolayı hamile kadınların tüketmesi önemlidir.

Bol vitamin ve mineral içerdiği için kansere karşı etkilidir. B- kompleks vitaminleri ile birlikte folat vücutta hücre sentezi için hayati önem taşır.

Doğal kuru barbunyanın glisemik indeksi oldukça düşüktür. Diyabet hastalarının tüketmesi önemlidir.

Kardiyovasküler sistemin sağlığı için doğal kuru barbunya tüketmek gerekir. Diyet lifleri içerdiği için kolesterol seviyesini dengede tutar, kalbi korur.

Kas, sindirim ve sinir sistemlerine faydası olur.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal kuru barbunya nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.