sadsad x
asdasd

Kırma Yeşil Zeytin Nazilli 500 gr.

16,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Nazilli Köy Usulu Doğal Kırma Zeytin

  Zeytin yetiştiriciliğin serüvenin ilk insanlarla birlikte başladığına inanılmakta ve “Zeytin bütün ağaçların ilkidir” denilmektedir.  Bizde dededen kalma zeytin yetiştiriciliği mirasımızı geleneksel yöntemlerle yapmaya devam ediyoruz. Aydın ili Nazilli ilçesinin dağlık yörelerindeki zeytinler olgunlaşmaya başladıklarında işlemi ilk önce yapılan, çabuk olgunlaşan ve fazla bekletilmeden tüketilen bir zeytindir. Kırma işleminde zeytin çok olgunlaşmış (yani kararmış) zeytinlerden yapılmaz. Zeytinler yeşil olmalıdırlar ya da en fazla yarı kararmış olabilirler. Bu Zeytinler çekişte işleminin ardından koruyucu madde olmaksızın kavanozlanıp mutfağınıza kadar getirilir.

  Asırlık zeytin ağaçlarımızdan geleneksel yöntemlerle üretimini yaptığımız zeytinlerimizi size sunarken doğadan gelen en saf haliyle, katkısız olarak sunuyoruz. Bolluğun, bereketin ve barışın simgesi zeytinlerimiz Nazilli’nin topraklarından çıkıp kırma zeytin olarak sofralarınıza konuk oluyor.

  Doğal Kırma Zeytinin Faydaları

  Doğal kırma zeytin A,D, E, ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. İçerdiği bol miktarda kalsiyum ile vücuttaki kalsiyum kaybını önler.

  Vücudun direncini artırır; prostat, pankreas, mide ve kalınbağırsak kanserine yakalanma riskini ortadan kaldırır.

  Doğal kırma zeytin karaciğeri korur.

  Doğal zeytin kabızlığı önler ve kemikleri güçlendirir.

  Hakiki kırma zeytin sindirim sistemimizin çalışmasını sağlar, sindirim sistemini düzenler.

  Tüketildiğinde bakteri, mantar ve virüslere karşı korur.

  Doğal kırma zeytin çocukların diş gelişimine destek olur.

  Yaşlanmayı geciktirir, hücreleri yeniler.

  Doğal kırma zeytinde bulunan Oleuropein maddesi hem hücreleri yeniler hem de kanseri önleyen güçlü bir maddedir.

  Doğal zeytinde bulunan hakiki zeytinyağı hipertansiyon hastalarının tansiyonlarını dengelemeye yardımcı olur.

  Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Nazilli Doğal yetişmiş kırma zeytin nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.


   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.