Konserve Enginar (9 adet) (387)

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
₺60,00 'den başlayan taksitlerle

Enginar

Baharın gelişini müjdeleyen enginarlarımızı Nazilli’nin eşsiz doğasında herhangi bir kimyasal ilaçlama yöntemi olmadan yetiştirdik... Sağlıklı vücut dostu olarak tanımladığımız enginar, Türk mutfağında çok fazla kullanmasa da faydalarını ve lezzetini size anlattıktan sonra kullanmak isteyecek, özel zeytinyağlı tarifler yapacaksınız. Baharla birlikte sofralara da gelen enginarları pişirirken, sadece baş kısmını değil, yapraklarını ve sapını da kullanabilirsiniz. Yapraklarından salatalar, sapından ise lezzetli çorbalar yapabilirsiniz. Özellikle yapraklarından yapılan çorbalar, kilo vermeye yardımcı olduğu için yaza zayıf girmek isteyen hanımların gözdesi olacak.

Enginarın Sağlığa Faydaları

Enginar, müthiş bir antioksidan kaynağı olduğu için karaciğerin en büyük destekçisidir, karaciğer sağlığını korur.

Ciddi bir idrar söktürücüdür. Özellikle enginarın yaprakları idrar söktürücü olarak kullanılır. İshal rahatsızlığı olanların tüketmemesi gerekir.

Antioksidan mucizesi enginarda bol miktarda C vitamini olduğu için tüketildiğinde bağışıklık sistemini korur.

İçerdiği K vitamininden dolayı kemik sağlığı için birebirdir. Kemik sağlığını korur.

İçinde hücrelerin sağlığını koruyan niyasin ve B-6 vitamini içerdiği için önemlidir.

Potasyum, kalsiyum, demir, fosfor ve sodyum gibi mineraller açısından çok zengin bir sebzedir. Kan hücrelerini yeniler.

Enginar suyu kilo vermeye yardımcı olur.

Yüksek miktarda lif içerdiği için sindirim sistemine faydalı olur. İçinde bulunan asitler ayrıca mide asit seviyesinin düzenlenmesine yardım eder.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal enginar nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorusunu sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.