Kırmızı Mercimek 500 gr. (220)

Fiyat : ₺10,50(KDV Dahil)
* ₺10,50 'den başlayan taksitlerle

Doğal Kırmızı Mercimek

Baklagiller familyasına ait kırmızı mercimekte A, B, K ve C vitaminlerinin yanı sıra bol miktarda sodyum, kalsiyum, potasyum ve çinko mineralleri bulunur. Diyet yapanların baş tacı olan doğal kırmızı mercimek oldukça düşük kalorilidir. Müthiş bir protein kaynağıdır. Bu yüzden sağlıklı ve zinde kalmak isteyenlerin bolca tükettiği bir besindir. Doğal kırmızı mercimeğimizi siparişinizi verdiğiniz zaman Nazilli’deki çiftliğimizden sofralarınıza kadar getiriyoruz.

Ege bölgemizde yetiştirdiğimiz kırmızı mercimeğin yemeğini, salatasını, böreğini veya köftesini yapıp sofranızdan eksik etmeyin deriz.

Doğal Kırmızı Mercimeğin Faydaları

Kırmızı mercimekte bulunan vitamin ve minarelerden dolayı vücuda sürekli enerji verir ve zinde tutar.

Doğal kırmızı mercimekte bol miktarda protein bulunur. Sporcuların özellikle tercih ettiği bir besindir, kas yapısını güçlendirir.

Hamilelikte ve kalp rahatsızlığı olanlarda mutlaka tüketilmesi gereken bir besindir. İçerdiği folik asitten dolayı oldukça faydalıdır.

Bol miktarda vitamin içerdiği için bağışıklığı korur, hastalık riskini azaltır.

Doğal kırmızı mercimekte bol miktarda lif bulunur. İçerdiği diyet lifleri sayesinde kan şekeri seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur.

İçinde bol miktarda magnezyum bulunur ve böbrek sağlığına olumlu yönde etki eder.

İnsülin direnci, diyabet ve hipoglisemi gibi rahatsızlıklara, bol miktarda lif içerdiği için destek olur.

Vücutta bulunan yaraların çabuk iyileşmesini sağlar, kırmızı mercimek tüketildiğinde metabolizmayı destekler ve hücrelerin yapısını yeniler.

Hücreleri sürekli yenilediği için beyin ve sinir sisteminin gelişmesinde etkili olur. Alzheimer hastalarının doğal kırmızı mercimek tüketmesi önemlidir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal kırmızı mercimek nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.