Karadut Pekmezi Ev Yapımı 400 gr. (594)

Fiyat : ₺32,00(KDV Dahil)
₺32,00 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Doğal Karadut Pekmezi

Sabah kahvaltılarının en güzelini, yaş pastaların, kurabiyelerin en lezzetlisini köy usulü doğal karadut pekmezi ile yapabilirsiniz. Ev yapımı doğal karadut pekmezini kızarmış ekşi mayalı ekmeğimizin üzerine sürdüğünüz tereyağı ile yediğinizde “işte budur” diyecek, kahvaltı sofrasından kalkmak istemeyeceksiniz.

Dedelerimizden yadigar kalan asırlık karadut ağaçlarımıza gözümüz gibi bakıyor, yıllardır meyvelerinden reçeller, pekmezler yapıp sağlıkla besleniyoruz. Nazilli’deki köylerimizdeki asırlık karadut ağaçlarımızdan mevsimi geldiğinde meyvelerini topluyor, kendimize yaptığımız gibi geleneksel yöntemlerle doğal karadut pekmezimizi yapıyoruz. Ev yapımı taze karadut pekmezimize herhangi bir katkı maddesi eklemiyor, kendine özgü doğal tadı ve görüntüsü ile sofralarınıza konuk ediyoruz.

Ev Yapımı Doğal Karadut Pekmezinin Faydaları

Doğal karadut pekmezinde bulunan K,C ve E vitaminleri, demir, beta karoten, çinko, magnezyum ve bakır gibi minerallerden dolayı vücudu korur.

Ev yapımı doğal karadut pekmezinde bulunan ellagiç bazı kanserleri önler.

Alternatif tıpta diş ve diş etleri için yaraların kapanmasında, inflamasyon tedavisinde kullanılır.

Ev yapımı taze karadut pekmezi tüketildiğinde vücutta oluşan yaralar daha çabuk iyileşir.

Kan dolaşımına etkili olduğu için regl döneminde yöresel karadut pekmezi tüketildiğinde kanamaların sancılı etkisi azalır.

Geleneksel Doğal karadut pekmezi ülkemizde yaygın olan hemoroide iyi gelir.

Saçların dökülmesine engel olur. İçerdiği C vitamini ve antioksidanlar vücutta bulunan serbest radikallerle savaşır. Doğal karadut köy pekmezi saçların canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Doğal karadut pekmezi cilt sağlığına olumlu yönde etki eder.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler 
"Ev yapımı Doğal karadut pekmezini nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.