Kalamata Yeşil Zeytin Nazilli 500 gr. (152)

Fiyat : ₺18,50(KDV Dahil)
₺18,50 'den başlayan taksitlerle

Nazilli Doğal Kalamata Zeytin (Eşek Zeytini)

Zeytin yetiştiriciliğin serüvenin ilk insanlarla birlikte başladığına inanılmakta ve “Zeytin bütün ağaçların ilkidir” denilmektedir.  Bizde dededen kalma zeytin yetiştiriciliği mirasımızı geleneksel yöntemlerle yapmaya devam ediyoruz.

Diğer adlarıyla Karamürsel su ve eşek zeytini olarak da bilinen Kalamata zeytin, Ege bölgesinde, İzmit'te ve Yunanistan'ın güneyindeki Kalamata şehrinde yetiştiği için bu ismi almıştır.Egemizin en taze en enfes iri boy zeytinlerimizi Girit usulü işlenip beğenilerinize sunulmuştur.Tuz oranı çok düşük tuttuğumuz olan kalamata zeytinimizin kendine has aromasını ve tadını mutlaka denemelisiniz.

Asırlık zeytin ağaçlarımızdan geleneksel yöntemlerle üretimini yaptığımız zeytinlerimizi size sunarken doğadan gelen en saf haliyle, katkısız olarak sunuyoruz. Bolluğun, bereketin ve barışın simgesi zeytinlerimiz Nazilli’nin topraklarından çıkıp kalamata zeytin olarak sofralarınıza konuk oluyor.

Doğal Kalamata Zeytinin Faydaları

Doğal kalamata zeytin A,D, E, ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. İçerdiği bol miktarda kalsiyum ile vücuttaki kalsiyum kaybını önler.

Vücudun direncini artırır; prostat, pankreas, mide ve kalınbağırsak kanserine yakalanma riskini ortadan kaldırır.

Doğal yetişmiş eşek zeytini karaciğeri korur.

Doğal zeytin kabızlığı önler ve kemikleri güçlendirir.

Hakiki kalamata zeytin sindirim sistemimizin çalışmasını sağlar, sindirim sistemini düzenler.

Tüketildiğinde bakteri, mantar ve virüslere karşı korur.

Doğal kalamata zeytin çocukların diş gelişimine destek olur.

Yaşlanmayı geciktirir, hücreleri yeniler.

Doğal kalamata zeytinde bulunan Oleuropein maddesi hem hücreleri yeniler hem de kanseri önleyen güçlü bir maddedir.

Doğal eşek zeytininde bulunan hakiki zeytinyağı hipertansiyon hastalarının tansiyonlarını dengelemeye yardımcı olur.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Nazilli Doğal kalamata zeytin nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.