İrmik 500 gr. (246)

Fiyat : ₺8,50(KDV Dahil)
₺8,50 'den başlayan taksitlerle

Geleneksel Ev Yapımı Doğal İrmik Unu

Küçük bir çocuk gibi; ekilip, sulanması, büyümesi, harmanlaması, yıkanması ve un haline gelmesine kadar her süreçte büyük emek harcadığımız buğdayımızı öğüterek irmik unu yapıyoruz. Doğal irmik ununu; makarna hamuru, ekmek, pizzanın kenarlarının gevrek olması için pizza da, kahvaltılık gevrekler, çorbalar, soslar ve yahnileriniz için kullanabilirsiniz. En meşhur lezzeti de irmik helvası yaparak yaşarsınız. Doğal irmik unu ile yapacağınız lezzetlerin tadına bayılacaksınız.

Ev Yapımı Doğal İrmiğin Faydaları

İçerdiği yüksek proteinden dolayı kan şekerin yavaş yavaş yükseltir.

Doğal irmik ununda bol miktarda karbonhidrat bulunduğu için tüketildiğinde enerji verir.

Diyet yapan kişilerin irmik unundan yapılmış yiyecekler tüketmesi önemlidir. Tokluk hissi verdiği için erkenden acıkmayı önler.

İçinde bol miktarda magnezyum bulunduğu için kas ve sinir sistemini çalıştırır.

İrmik vücudun PH dengesini düzenler.

İçinde B ve E vitaminleri bol miktarda vardır.

Böbrek ve kalp sağlığı için önemlidir. Vücuttaki elektrotların kalmasını sağlar. Vücutta elektrot eksikliği ölümcül sonuçlara neden olur.

İrmik tüketimi sonrası sindirim sistemi düzenli çalışır ve hazmı kolaylaştırır.

Kemiklerin ve dişlerin sağlıklı kalmasında önemli bir etkendir. 

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal irmik unu nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.