İran Hurması 500 gr. (854)

Fiyat : ₺16,00(KDV Dahil)
₺16,00 'den başlayan taksitlerle

İran Hurması

Özellikle Arap Yarımadası’nda hastalıkların tedavisi için kullanılan hurma için her derde deva diyebiliriz. Çoğumuzun aklına ramazan ayında gelen hurma aslında düzenli olarak tüketilmesi gereken değerli bir besin kaynağıdır. İran hurması tüketildiğinde; damar sertliğine iyi gelir, çocukların gelişimine katkıda bulunur, cilt sağlığını korur, karaciğer dostudur, göz sağlığını olumlu yönde etkiler,  kemikleri güçlendirir, stresi engeller, kansızlığa iyi gelir, kanseri engeller ve vücudu temizler…

İran Hurmasının Sağlığa Faydaları Nelerdir?


İçerdiği yüksek lif oranından dolayı vücudu koruyarak kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

İran hurmasında bol miktarda antioksidan bulunur. Hatta hurma diğer meyveler gibi bekledikçe antioksidan özelliğini kaybetmek yerine daha fazla antioksidan gücü artar. Bu yüzden vücudu temizleyen oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

Vücudu zararlı bakteriler ve mikroplardan ayırarak kalp hastalıklarına geçit vermez.

İran hurmasında bol miktarda A vitamini bulunduğu içi beyne oldukça faydalıdır.  İçinde bol miktarda beta karoten içerir. Hafıza kaybını önlemeye birebirdir.

Yüksek tansiyon ve diyabet hastalıklarında uzun yıllardır tedavi etmek için kullanılmıştır. Düzenli olarak tüketilmesi bu hastalıkların azalmasına yardımcı olur.

Vücudun şeker seviyesini dengede tutmaya yardım eder.

Sarılık hastalığı riskini azaltır. Karaciğer dostudur. İçerdiği B1 ve B2 vitaminlerinden dolayı karaciğeri korur.

İran hurmasının  bol miktarda A vitamini içermesi göz sağlığını korumaya yardım eder. Göz hastalıklarından vücudu korur.

Hurmada bol miktarda fosfat ve kalsiyum bulunur. Bu minerallerden dolayı İran hurması kemiklerin güçlü kalmasına yardım eder.