Havuç 500 gr. (388)

Fiyat : ₺8,00(KDV Dahil)
* ₺8,00 'den başlayan taksitlerle

Taze Havuç

Uzun ömürlü ve sağlıklı insanları ile ünlü Nazilli’de, yerel tohum ekerek büyüttüğümüz havuçlarımızı en taze haliyle topraktan çıkarıyor, evlerinize konuk ediyoruz.  Havuçlarımızı büyüttüğümüz toprağımıza doğal gübre dışında herhangi bir kimyasal işlem uygulamıyoruz. Fiziksel koruma yöntemleri ile koruduğumuz taze havuçlarımızın lezzetine doyamayacaksınız.

Doğal Havucun Faydaları

Doğal yetiştirilmiş havuç güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Vücutta görülen yaşlılık etkilerini geciktirir.

Elma gibi havuçta ağızda bulunan bakterileri temizlemeye yardımcı olur.

Düzenli olarak taze havuç tüketildiğinde mide ülserine karşı koruma sağlar.

Doğal havuçta bulunan potasyumdan dolayı tansiyonun çıkmasını engeller.

Doğal havuçta bulunan bioaktif kimyasallar kansere yol açan hücrelerle savaşır.

Turuncu ve sarı renkte görülen meyvelerin kalp sağlığını koruduğu deneylerle ortaya çıkmıştır.

Havucun göz sağlığına faydası oldukça fazladır. İçerdiği beta karoten A vitamine dönüşür ve gözlerin nemli kalmasını sağlar.

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardım eden taze havuç aynı zamanda günlük besin ihtiyacının %7’sini karşılayan mucizevi bir sebzedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal havuç nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.