sadsad x
asdasd

Has Undan Patatesli Tava Ekmeği Ekşi Mayalı 1 kg.

15,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Has Undan Patatesli Tava Ekmeği (Ekşi Mayalı)

  Sabah kahvaltılarının sevilen lezzetlerinden olan Has Undan patatesli tava ekmeğimiz ekşi maya katılarak yapılmıştır. İsminde ekşi maya olduğuna aldanmayın, ekmeğimiz oldukça lezzetli ve doyurucudur. Besin değeri oldukça yüksek ve sağlıklı olan patateslerimizi tarlalarımızda yetiştiriyoruz. Yazın gelmesiyle doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz patateslerimizi topluyor ve en sağlıklı saklama koşullarında tazeliğini yitirmeyecek şekilde saklıyoruz.

  Doğal patates tam bir potasyum deposu olmasının yanı sıra içerisinde kalsiyum, magnezyum, bakır ve demir barındıran sağlıklı bir besin kaynağıdır. Ayrıca patateste A, C, K, B6 ve E vitaminleri bulunur.

  Ekşi Maya nedir?

  Yüzyıllar önce başlayan ekşili maya ekmeğin serüveni göçebe yaşayan toplumların yavaş yavaş yerleşik hayata geçince başladı. Hamurun tesadüfen bekletilmesiyle elde edilen ekşi maya, daha sonra ekmeğe katılarak Doğal ekşi mayalı ekmek elde edilmeye başlandı. Saf ve doğal olan ekşi mayanın ekmeği geç bayatlattığı da keşfedilince vazgeçilmez oldu. O dönemlerden günümüze gelen ekşi mayanın lezzetini günümüz market raflarında yer alan ekmeklerden alamıyoruz. Fabrikalarda üretilen bu ekmeklerin içine kimyasal maya ekleniyor hem tadı bozuluyor hem de sağlıklı olmuyor. Ekşi mayalı ekmeklerimizi tüketirken içinde ne olduğunu bilerek gönül rahatlığı ile tüketebilir, çocuklarınızı sağlıkla besleyebilirsiniz.

  Ekşi Mayalı Ekmeğin Faydaları

  B12 vitamini bolca vardır bu yüzden unutkanlığa iyi gelir.

  Doğal ekşi mayalı ekmek probiyotiktir, bağışıklığa destek olur, içerisinde bakteri ve mantarları barındırır.

  Ticari amaçla yapılmış ekmeklerden farklı olarak bayatlaması daha fazla zaman alır ve daha çok lezzetlidir. Kokusu diğerlerine göre farklıdır.

  Ticari amaçla yapılmış ekmek gibi mideye oturmaz, sindirimi kolaydır. Ekşi mayalı ekmekmayalandıktan sonra laktik asit gluten proteinini ve nişastayı parçalar. Bu işlemden dolayı ekşi mayalı ekmeği mideniz tekrar parçalamak zorunda kalmaz. Fakat diğer ekmeklerde durum farklıdır. Parçalama işlemini mide yapar ve yediğiniz ekmek midenize oturur.

  Doğal ekşi mayalı ekmek diyabetik hastalarının tüketmesi oldukça önemlidir.

  Kan şekerinin hemen artmasını önler. Tüketildikten sonra vücutta yavaşça insülin salınımı yapar.

  Doğal ekşi mayalı ekmekte küf gelişimini engelleyen asetik asit kendiliğinden üretilir. Doğal olarak maya kendini korur ve küflenmeyi önler. Ticari amaçlı yapılan diğer ekmeklerin küflenmesinin nedeni içinde yapay koruyucuların olmasıdır.

  Ekşili ekmek mayalanırken mayalanma yani fermantasyon sürecinde bağırsaktaki olumlu bakterilerin artmasını sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.