Ev Yapımı Kırmızı Biber Turşusu 450 gr. (688)

Fiyat : ₺10,00(KDV Dahil)
* ₺10,00 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Közlenmiş Kırmızı Biber Turşusu

Nazilli’de bulunan çiftliğimizde yıllardır yetiştirdiğimiz kırmızı kaypa biberlerimizi yerel tohumlardan üretiyoruz. Doğal kapya biber yetiştirdiğimiz toprağımızı, herhangi bir kimyasal işlem uygulamadan doğal gübrelerle verimli hale getiriyoruz. Ege’nin sağlıklı ve eşsiz doğasında yetişen kırmızı kapya biberlerimizi zamanı geldiğinde dallarından topluyoruz. Topladığımız doğal kapya biberlerimizi en taze haliyle közleyerek, geleneksel yöntemlerle turşusunu kuruyoruz. Sofralarınızın baş tacı olacak bu lezzet, kışın soğuk havalardan kaynaklanan hastalıklara karşı sizi korurken, mutfağınızın sevilen lezzeti pilavlarınızın en yakın dostu olacak.

Ev Yapımı Közlenmiş Kırmızı Biber (Kapya) Turşusunun Faydaları

Doğal kapya biberi diz ve romatizma ağrılarında etkili olur.

Vücuttaki mikropları öldürür.

Kırmızı kapya biber rengine aldanmadan tatlı biber çeşididir. C, K ve P vitaminleri ile ecza deposu diye düşünülebilir. Hastalık önleyici etkiye sahip olması nedeni ile şifa kaynağıdır

Sebze ve meyvelerin fermente edilmesiyle ortaya çıkan turşuda bu yöntemlerle ortaya sağlıklı bakteriler çıkar. Ev yapımı doğal közlenmiş kapya biber turşusu probiyotiklerle dolu olduğu için sağlığa oldukça faydalıdır.

Meyve sebzelerdeki doğal antioksidan sayesinde doğal ev yapımı turşuları güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Katkısız geleneksel yöntemlerle yapılan kapya turşusu  sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlarken karaciğeri korur.

Geleneksel yöntemlerle yapılmış ev yapımı közlenmiş kırmızı biber turşusu düzenli olarak tüketildiğinde ülseri azaltır ve önlenmesine yardımcı olur.

Doğal kırmızı biber turşusu yapımında doğal sirke kullanılırsa hemoglobin düzeylerini artırır. Diyabet hastalarının mutlaka tüketmesi gerekir.

Doğal yöntemlerle evde yapılmış turşular A, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Turşu çocuklarda iştah açıcı olarak da kullanılır.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o organik köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Ev yapımı közlenmiş kapya biber turşusunu nasıl alırım? Organik ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorusunu sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.