Ev Yapımı Kayısı Reçeli 400 gr. (713)

Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil)
₺17,00 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Doğal Kayısı Reçeli

Geleneksel yöntemlerle yaptığımız ev yapımı kayısı reçelinin kavanozunu açtığınızda etrafa yayılan kokusu, mis gibi kıvamı ve lezzetiyle güzel bir güne başlayacaksınız. Ege denizinin  ılık meltem rüzgarlarının dokunduğu bahçelerimizde büyüttüğümüz, kayısı ağaçlarımızda yetişen doğal kayısılarımızı mevsimi geldiğinde dallarını incitmeden toplayarak, geleneksel yöntemlerle reçelini yapıyoruz.  Nazilli’de, köylerde yaşayan kadınlarımızın yaptığı ev yapımı taze kayısı reçelinin tadını ve mis gibi aromasına bayılacaksınız. Şurada kızarmış ekşi mayalı ekmeğimiz, tereyağımız ve üstünde de kayısı reçelimiz olsaydı hani enfes olurdu değil mi? :)

 

Ev Yapımı Doğal Kayısı Reçelinin Faydaları

Ev yapımı kayısı reçeli tüketildiğinde içerdiği zengin demir sayesinde anemi hastalarına iyi gelir.

Vücutta bulunan serbest radikallerle savaşarak kanser riskini azaltır, organları kanser hücrelerinden korur.

Ev yapımı Doğal kayısı reçelinde bulunan A ve C vitamini cilt sağlığını korur. Yaşlanmanın önüne geçer. Mucizevi bir antioksidan kaynağıdır.

İçerdiği C vitamini ve likopen sayesinde kardiyovasküler hastalıkların riskini azaltır. Kalp rahatsızlıklarının önüne geçer.

Ev yapımı doğal kayısı reçeli  kalorisi düşük olduğu için kilo vermeye yardımcı olur.

Bronşit semptomlarının azalmasına yardımcı olur. Ev yapımı geleneksel kayısı reçeli astım gibi solunum yolları rahatsızlıkları olanların sabahları kahvaltılarda tüketmesi önemlidir.

Kemik oluşumuna destek olur, kalsiyum oranı çok yüksek olduğu için oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır.

Ateş düşürme özelliği vardır, çocuklarda ateş düşürücü olarak kullanılır.

Geleneksel ev yapımı kayısı reçelinin gebeler tarafından tüketilmesi önemlidir. C, A, E vitaminleri, kalsiyum, silisyum, potasyum ve demir gibi mineralleri taşıdığı için  hamilelerin mutlaka tüketmesi gerekir.

Ev yapımı taze kayısı reçelinin  beyin ve sinir sistemi üzerinde etkileri oldukça fazladır. Stersi azaltır ve  yorgunluğu giderir.