Ev Yapımı Karışık Turşu 1 kg. ()

Fiyat : ₺11,50(KDV Dahil)
* ₺11,50 'den başlayan taksitlerle

Katkısız Ev Yapımı Karışık Turşu

Yıllardır gıdaları muhafaza etmek için, geleneksel olarak yapılan ev yapımı turşular sağlığımıza oldukça faydalıdır.  Günümüz teknolojisine ulaşmadan önce sebzeleri ve meyveleri diğer mevsimlerde de tüketebilmek için turşu kurma yöntemi keşfedilen yöntem günümüzde de halen geleneksel olarak devam ediyor.

Nazilli’deki çiftliklerimizde, kimyasal ilaçlama yöntemleri olmadan tamamen doğal yöntemler kullanarak yetiştirdiğimiz sebze ve meyvelerimizden geleneksel ev yapımı Doğal turşularıyapmaya devam ediyoruz. Köy sofrasını ve Doğal yiyecekleri Ege’den sofralarınıza kadar ulaştırmak için çalışıyoruz. Köylerimizde yaşayan kadınlarımızın kendi elleriyle yaptığı turşumuzun kapağını açtığınız anda yayılan enfes kokusu ve lezzetini çok seveceksiniz.

Ev Yapımı Doğal Karışık Turşunun Faydaları

Sebze ve meyvelerin fermente edilmesiyle ortaya çıkan turşuda bu yöntemlerle ortaya sağlıklı bakteriler çıkar. Ev yapımı doğal turşular probiyotiklerle dolu olduğu için sağlığa oldukça faydalıdır.

Meyve sebzelerdeki doğal antioksidan sayesinde doğal ev yapımı turşuları güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Katkısız geleneksel yöntemlerle yapılan turşu  sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlarken karaciğeri korur.

Geleneksel yöntemlerle yapılmış Doğal ev yapımı turşusu düzenli olarak tüketildiğinde ülseri azaltır ve önlenmesine yardımcı olur.

Doğal ev yapımı karışık turşu yapımında doğal sirke kullanılırsa hemoglobin düzeylerini artırır. Diyabet hastalarının mutlaka tüketmesi gerekir.

Doğal yöntemlerle evde yapılmış turşular A,C, ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Turşu çocuklarda iştah açıcı olarak da kullanılır.