Ev Yapımı Galeta Unu 250 gr. (291)

Fiyat : ₺4,50(KDV Dahil)
₺4,50 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Galeta Unu

Küçük bir çocuk gibi; ekilip, sulanması, büyümesi, harmanlaması, yıkanması ve un haline gelmesine kadar her süreçte büyük emek harcadığımız buğdayımızı geleneksel yöntemlerle ekmek yapıyoruz. Daha sonra ekmeklerimizi ince ince dilimleyerek kara fırında her iki tarafını da kızartıyoruz. Kızarttığımız dilimleri toz haline gelinceye kadar değirmende öğütüyor ve galeta unumuzu en doğal haliyle paketliyoruz.

Et, balık ve birçok lezzetin baş tacı olan ev yapımı galeta unumuzla yapacağınız yemeklere lezzet katacak, enfes tadına bayılacaksınız.

Ev Yapımı Geleneksel Galeta Ununun Faydaları

B12 vitamini bolca vardır bu yüzden unutkanlığa iyi gelir.

Galeta unumuz probiyotiktir, bağışıklığa destek olur, içerisinde bakteri ve mantarları barındırır.

Ticari amaçla yapılmış galeta unlarından farklı olarak bayatlaması daha fazla zaman alır ve daha çok lezzetlidir. Kokusu diğerlerine göre farklıdır..

Doğal galeta unu diyabetik hastalarının tüketmesi oldukça önemlidir.

Kan şekerinin hemen artmasını önler. Tüketildikten sonra vücutta yavaşça insülin salınımı yapar.

Doğal galeta ununda küf gelişimini engelleyen asetik asit kendiliğinden üretilir. Doğal olarak maya kendini korur ve küflenmeyi önler. Ticari amaçlı yapılan diğer galeta unlarının küflenmesinin nedeni içinde yapay koruyucuların olmasıdır.

Galeta unu  tüketildiğinde bağırsaktaki olumlu bakterilerin artmasını sağlar.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal ev yapımı geleneksel galeta unu nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.