sadsad x
asdasd

Doğal Keçi Peyniri 500 gr.

28,50 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Ev Yapımı Doğal ve Taze Keçi Peyniri

  Göçebe bir toplum olduğumuz için keçi sütü, Türk mutfağının önemli bir bölümünü kapsamaktadır. Asırlardır kullanılan keçi sütü ile yapılmış peynirler diğer hayvanların sütünden yapılmış peynirlerle yarışacak derece de çok kullanılmaktadır. Besin değeri oldukça yüksek olan taze keçi peynirini market raflarından satın almayın. Koruyucu madde ve kimyasal uygulamalardan geçtiği için bu sağlığınız için oldukça zararlı olacaktır. Biz, ürettiğimiz doğal keçi peynirlerimizi alışkanlık haline getirdiğimiz için çeşitli otlarla karıştırıp, yeşilliklerle birlikte servis etmeye ve üzerine taze sıkım zeytinyağı dökmeye bayılıyoruz. Hatta salatalarımıza doğal keçi peyniri ve baharatlar ekleyerek şölene dönüştürüyoruz. :)

  Doğal Keçi Peynirinin Faydaları ve Özellikleri

  Doğal keçi peyniri diğer sütlere göre daha az laktoz içerdiği için laktoz hassasiyeti olanlara mutlaka önerilir.

  İçinde A, D ve K vitamini bol miktarda vardır.

  Doğal keçi peynirinde diğer peynirlere oranla daha fazla protein vardır.

  Hücre sağlığı ve hücre yenilenmesi için Doğal keçi peyniri önerilir.

  Taze keçi peynirinde diğer peynirlere göre daha az tuz bulunur. Tuz hassasiyeti olanların mutlaka tüketmesi gerekir.

  Kalsiyum açısından oldukça zengindir, ağız ve diş sağlığını korumak için tüketilmesi önemlidir.

  Geleneksel keçi peynirinde diğer peynirlere oranla daha az yağ vardır.  Kalorisi düşük olduğu için kilo vermek istenilen dönemlerde tüketilebilir.

  Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Ev yapımı Doğal keçi peynirini nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.