Ev Yapımı Bal Kabağı Tatlısı 450 gr. (770)

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
₺18,00 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Bal Kabağı Tatlısı

Birçok insanın şu an mutlaka  “Şimdi şurada ev yapımı bal kabağı tatlısı olsa de yesek” dediğini duyar gibiyiz. Sağlıklı ve uzun ömürlü insanlarıyla ün yapan Nazilli’deki bahçelerimizde, tamamen geleneksel yöntemlerle yetiştirdiğimiz doğal bal kabaklarımızı toplayıp işleyerek,  size sofralarınızın vazgeçilmez lezzetini hazırladık. İçerdiği vitamin ve minerallerden dolayı oldukça sağlıklı bir sebze olan bal kabağının tatlısının tadını ve şişenin kapağını açtığınız anda yayılan kokusunu unutamayacaksınız.

Bal Kabağı Tatlısının Faydaları

Doğal ev yapımı bal kabağı tatlısında bulunan B1, B3, B6 Pantotenik asit gibi birçok vitaminle birlikte demir ve fosfor gibi birçok minerali de içinde barındırır.

İçerdiği C vitamini ile cildin daha genç görünmesini sağlar. Günlük C vitamini eksikliğinin yüzde 35’ini karşılar.

Sağlığın baş tacı sayılan Omega 3 bal kabağının içinde bulunur.

Kilo vermeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğal bal kabağı  yüksek oranda karatenodiler içerdiği için savunma sistemine faydası olur.

Müthiş bir lif kaynağıdır. Bağırsak sağlığı açısından çok önemli bir sebzedir. İçerdiği lif oranından dolayı kalbi korur, kalp sağlığına olumlu yönde büyük etkileri vardır.

İçerdiği bakır, magnezyum, demir ve fosfor gibi minerallerin sayesinde kemik gelişimine destek olur. Doğal bal kabağı kemiklerdeki hasarı onarmaya yardımcı olur.

Bal Kabağı ile Yapılan Yemekler

 Bal kabağı ile nasıl yemekler yapılır sorusu yeni ev hanımların en fazla sorduğu sorulardan birisi. İşte bal kabağı ile yapılan bazı lezzatler; Bebek erişte çorbası, Doğal bal kabaklı kabaklı pilav, balkabağı tatlısı, muhallebili bal kabağı, bal kabağı çorbası, kıvamında kabak tatlısı, üzümlü kabak kompostosu, Doğal bal kabağı pastası, kabak borani, doğal bal kabaklı çarşaf böreği, bal kabağı topları…