Ev Yapımı Bal Kabağı Reçeli 480 gr. (769)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺17,00(KDV Dahil)
₺17,00 'den başlayan taksitlerle

Katkısız Ev Yapımı Bal Kabağı Reçeli

Kahvaltılarımızda geleneksel olarak tereyağı reçel ve  eksik etmeyen, damak tadına oldukça düşkün insanlarız. Kızarmış ekmeğin üzerine mis gibi kokan tereyağını sürüp, onunda üstüne biraz ev yapımı bal kabağı reçeli koyarak yemenin tadını hiçbir şeye değişmeyiz öyle değil mi? Bu geleneği bozmamak için, kahvaltılarınızı şenlendirecek geleneksel kabak reçeli hazırladık. Nazilli’de bahçelerimizde yetiştirdiğimiz bal kabaklarımızı mevsimi geldiğinde toplayarak, tamamen geleneksel yöntemler kullanarak reçellerimizi kavanozlara doldurduk. Doğal yetiştirdiğimiz bal kabaklarımızın reçelini yaparken hiçbir katkı ve boya maddesini kullanmadık. İçerdiği vitamin ve minerallerden dolayı oldukça sağlıklı bir sebze olan bal kabağının ev yapımı reçelinin tadını ve şişenin kapağını açtığınız anda yayılan kokusunu asla unutamayacaksınız.

Bal Kabağının Faydaları

Doğal ortamda yetişmiş bal kabağında bulunan B1, B3, B6 Pantotenik asit gibi birçok vitaminle birlikte demir ve fosfor gibi birçok minerali de içinde barındırır.

İçerdiği C vitamini ile cildin daha genç görünmesini sağlar. Günlük C vitamini eksikliğinin yüzde 35’ini karşılar.

Sağlığın baş tacı sayılan Omega 3 bal kabağının içinde bulunur.

Kilo vermeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğal bal kabağı  yüksek oranda karatenodiler içerdiği için savunma sistemine faydası olur.

Müthiş bir lif kaynağıdır. Bağırsak sağlığı açısından çok önemli bir sebzedir. İçerdiği lif oranından dolayı kalbi korur, kalp sağlığına olumlu yönde büyük etkileri vardır.

İçerdiği bakır, magnezyum, demir ve fosfor gibi minerallerin sayesinde kemik gelişimine destek olur. Doğal bal kabağı kemiklerdeki hasarı onarmaya yardımcı olur.

Bal Kabağı ile Yapılan Yemekler

 Bal kabağı ile nasıl yemekler yapılır sorusu yeni ev hanımların en fazla sorduğu sorulardan birisi. İşte bal kabağı ile yapılan bazı lezzatler; Bebek erişte çorbası, Doğal bal kabaklı kabaklı pilav, balkabağı tatlısı, muhallebili bal kabağı, bal kabağı çorbası, kıvamında kabak tatlısı, üzümlü kabak kompostosu, Doğal bal kabağı pastası, kabak borani, doğal bal kabaklı çarşaf böreği, bal kabağı topları…