Esmer İri Köy Bulguru 1 kg. (218)

Fiyat : ₺13,00(KDV Dahil)
₺13,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal, Esmer ve İri Köy Bulguru

Küçük bir çocuk gibi; ekilip, sulanması, büyümesi, harmanlaması ve yıkanmasına kadar her süreçte büyük emek harcadığımız doğal buğdayımızı en taze haliyle evinize kadar getiriyoruz. Her daim pirinçle karşılaştırılan bulgur, pirinçten daha sağlıklı ve daha lezzetlidir. Anadolu’nun geleneksel lezzeti olan köy bulgurunun yeri Türk mutfağında bambaşkadır. İçerdiği yoğun karbonhidrat, çinko, magnezyum ve kromdan dolayı besin değeri oldukça yüksektir. B grubu vitaminlerinden sadece B12 vitaminini içermez, B vitaminleri açısından oldukça zengindir.

Tarlada yetişen buğdayı harmanda elde ederiz. Bulgur yapımında  ilk olarak buğdayı köylülerimiz büyük kazanlarda kaynatıp daha sonra güneşte kuruturlar. Sonra da değirmene götürerek yemeklerimize lezzet katacak şekilde, bulguru öğütürler. Lezzetli pilavların sırrı Doğal File’nin iri ve esmer köy bulgurunun içinde saklıdır.

Doğal İri ve Esmer Köy Bulgurunun Faydaları

Doğal köy bulgurunda bol miktarda B vitamini bulunur. İçerdiği vitaminlerden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, hazmı kolaylaştırır.

Bağırsak kanseri olanların düzenli olarak Doğal köy bulguru tüketmesi önemlidir.

Kana yavaş yavaş karışması nedeni ile uzun süreli tokluk hissi veren iri esmer bulgur, şeker hastaları tarafından da sık sık tüketilmelidir.

Tokluk hissi verdiği için kolay kilo verdirir.

Doğal esmer köy bulgurunda yüksek oranda lif vardır. Lif oranından dolayı kalp ve damar sağlığını korur, kalp krizi riskini azaltır.

Bol miktarda folik asit içeren iri esmer köy bulguru hamileler için ideal besin kaynağıdır.

Kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur. Diyabet hastaları için önemli bir besindir.

Bol miktarda demir içerdiği için anemi hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Kolay bir şekilde sindirilmesinden dolayı doğal köy bulguru, safra taşlarının oluşmasına engel olur.

İçerdiği demir oranından dolayı esmer köy bulguru tüketen insanlarda saç dökülmesi sorunu görülmez. 

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal esmer iri köy bulguru nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.