Dolmalık Patlıcan Kurusu 50 Adet (Sap ve Burun Karışık) (239)

Fiyat : ₺27,00(KDV Dahil)
* ₺27,00 'den başlayan taksitlerle

Güneşte Kurutulmuş Dolmalık Patlıcan Kurusu

Lezzetli musakkaların, sofraların baş tacı imambayıldıların ve enfes maklubelerin baş rol oyuncusu taze patlıcanlarımızı bahçemize yerel tohum ekip, doğal gübre ile yetiştiriyoruz. Kıymanın dostu, sarımsağın kardeşi hatta soğanın arkadaşı diyebileceğimiz birçok sebze ile yakıştırırız patlıcanı... Bir evde güneşte kurutulmuş doğal dolmalık patlıcanla dolma yapılıyorsa o ev dünyanın en güzel evi olur. Tazeyken toplanmış ve güneşte kurutulmuş doğal patlıcan yemeyi özlediyseniz durmayın, dogalfile.com'dan siparişinizi hemen verin. :)

Market raflarında gördüğünüz kuru patlıcanların neredeyse hepsi fabrikada sıcak hava üflenilerek doğal olmayan yöntemlerle yetiştirilip kurutulmaktadır. Bu yöntemlerle kurutulmuş sebzelerin vitamini kaybolmaktadır. Kuru patlıcan alırken, doğal yetiştirilmiş ve güneşte kurutulmuş olmasına dikkat edin.

Dolmalık Doğal Patlıcan Kurusunun Sağlığa Faydaları

Güneşte kurutulmuş Doğal patlıcan beyne olumlu yönde etki eder, hafızanın fonksiyonlarını yerine getirmesinde yardımcı olur.

Doğal dolmalık patlıcan kurusu vücuttaki demir seviyesinin artmasına neden olur ve vücudu serbest radikallerden korur.

Köyde yetişmiş taze patlıcanda su düzeyi oldukça fazla olduğu için kalorisi çok düşüktür. Kilo vermek isteyenler için büyük kolaylık sağlar.

Doğal dolmalık patlıcan kurusu içindeki yüksek oranda lif miktarından dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Sigarayı bırakmak isteyenlere destek olur. Güneşte kurutulmuş doğal patlıcanın içerdiği nikotin sayesinde nikotin bağımlılarının sigaradan kurtulmasını destekler.

Bol miktarda C vitamini içeren Doğal patlıcan kurusu virüslere karşı vücudu korur. İçerdiği antioksidan be anti bakteriyel özelliği sayesinde vücut için oldukça değerli bir sebzedir.

Taze patlıcan kurusu cilt ve saç sağlığına faydası çoktur. Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar, saçları canlı ve parlak gösterir.

Doğal patlıcan kurusu tüketildiğinde saçları korurken saç derisini de korur, nemlendirir.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Güneşte kurutulmuş Doğal dolmalık patlıcan kurusu nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl ve nereden alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.