Doğal Köy Tereyağı 250 gr. (855)

Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)
* ₺20,00 'den başlayan taksitlerle

Ev Yapımı Doğal Tereyağı

Nazilli’deki çiftliğimizde baktığımız hayvanlarımızın sütünden, geleneksel yöntemlerle yaptığımız doğal tereyağımızı çok seveceksiniz. Tamamen doğal ortamda yetişen ineklerimizi, her sabah mutlaka ahırdan çıkararak, yaylalarımızda ve meralarımızda güdüyor, karnını doğal yeşillikle doyurmasını sağlıyoruz. Kışın ise seralarda yetiştirdiğimiz otlarla besliyor, sağlıklı süt vermeleri için çalışıyoruz. Temiz hava, doğal besinle birleşince ineklerimizin sütleri de enfes lezzetli oluyor. İneklerimizi sağdıktan sonra sütümüzü tülbent gibi ince bir süzgeçten geçirdikten sonra kaynatıyor ve tereyağı yapmak için yayıkta yayıyoruz.  Daha sonra tereyağımızı yayıktaki ayrandan tahta kaşık ve kepçe yardımı ile ayırıyoruz. Tamamen geleneksel yöntemlerle yaptığımız tereyağımız market raflarından satın aldığınız aromalandırılmış tereyağlarından oldukça farklıdır. Doğal tereyağımızı sadece yemeklerde değil, sabah kahvaltılarında kızarmış ekmeğin üstüne sürerek de yiyecek, güne muhteşem bir kahvaltı ile başlayacaksınız.

Ev Yapımı Doğal Tereyağının Faydaları

Ev yapımı Doğal tereyağında bol miktarda A, E ve K vitamini bulunduğu için göz sağlığı için oldukça faydalıdır.

İçerdiği krom, çinko, bakır, manganez ve selenyum gibi değerli minerallerden dolayı sağlık açısından oldukça güçlü antioksidan kaynağıdır.

Ev yapımı geleneksel tereyağı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kardiyovasküler hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Geleneksel tereyağı doğal karoten içerdiği için güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Vücudu bulaşıcı hastalıklardan koruduğu gibi sindirim ve boşaltım sistemini, ağız, boğaz ve göz gibi bölgeler için de faydası oldukça fazladır.

Ev yapımı doğal tereyağında bol miktarda beta- karoten ve A vitamini bulunduğu için vücutta bulunan serbest radikalleri önler.  Kanser riskini azaltır.

Bağırsak ve midedeki savunma sistemlerini artırarak olası bakteriyel enfeksiyonları engeller.

Yöresel tereyağı tüketildiğinde anti sertlik özelliğinden dolayı eklemlere iyi gelir. Eklem sertliği probleminiz varsa mutlaka düzenli olarak tereyağı tüketmeye özen gösterin.

Tereyağı margarinle asla karşılaştırılmamalıdır, margarinden oldukça değerlidir ve kalbi korur.

Düzenli tüketildiğinde beyne olumlu yönde etki eder ve troid sağlığını destekler.