Diş Buğdayı 500 gr. (217)

Fiyat : ₺8,50(KDV Dahil)
₺8,50 'den başlayan taksitlerle

 Doğal Diş Buğdayı 

Küçük bir çocuk gibi; ekilip, sulanması, büyümesi, harmanlaması ve yıkanmasına kadar her süreçte büyük emek harcadığımız doğal diş buğdayımızı en taze haliyle evinize kadar getiriyoruz. İçerdiği yoğun karbonhidrat, çinko, magnezyum ve kromdan dolayı besin değeri oldukça yüksektir. B grubu vitaminlerinden sadece B12 vitaminini içermez, B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Tarlada yetişen buğdayı harmanda elde ederiz. Lezzetli yemeklerin sırrı Doğal File’nin doğal diş buğdayının içinde saklıdır.

 Doğal Diş Buğdayının Faydaları

Doğal diş buğdayında bol miktarda B vitamini bulunur. İçerdiği vitaminlerden dolayı sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, hazmı kolaylaştırır.

Bağırsak kanseri olanların düzenli olarak Doğal diş buğdayı tüketmesi önemlidir.

Kana yavaş yavaş karışması nedeni ile uzun süreli tokluk hissi veren diş buğdayı, şeker hastaları tarafından da sık sık tüketilmelidir.

Tokluk hissi verdiği için kolay kilo verdirir.

Doğal diş buğdayında yüksek oranda lif vardır. Lif oranından dolayı kalp ve damar sağlığını korur, kalp krizi riskini azaltır.

Bol miktarda folik asit içeren diş buğdayı hamileler için ideal besin kaynağıdır.

Kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur. Diyabet hastaları için önemli bir besindir.

Bol miktarda demir içerdiği için anemi hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Kolay bir şekilde sindirilmesinden dolayı doğal diş buğdayı, safra taşlarının oluşmasına engel olur.

İçerdiği demir oranından dolayı Doğal diş buğdayı tüketen insanlarda saç dökülmesi sorunu görülmez.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal diş buğdayı nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.