Brüksel Lahanası 500 gr. (826)

Fiyat : ₺9,00(KDV Dahil)
* ₺9,00 'den başlayan taksitlerle

Brüksel Lahanası

Ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan Brüksel lahanasını Aydın Nazilli’de bulunan çiftliğimizde de yetiştirmeye başladık. Oldukça sağlıklı ve besin değeri yüksek olan Brüksel lahanası ile çeşit çeşit çorbalar, et yemekleri ya da salatalar yapabilirsiniz. Taze taze toplayarak paketlediğimiz Brüksel lahanasının vitaminin kaybolmadan tüketmek için mutlaka buharda pişirin. Suda pişirdiğinizde vitaminin %80’i suda kalacaktır. Brüksel lahanası yaşlı ve hamilelerin mutlaka düzenli olarak beslenmesi gereken sağlıklı bir sebzedir.

Brüksel Lahanasının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Brüksel lahanası oksitleme özelliğinden dolayı vücutta detoks etkisi yaratır.

 İçinde bol miktarda antioksidan bulunduğu için vücudun bağışıklık sisteminin güçlü kalmasını sağlar.

Kemik yapısının sağlıklı olmasını sağlayan K vitamini en fazla Brüksel lahanasında bulunur. İleri yaşlarda görülen bazı kemik hastalıklarının önüne geçmeye yardımcı olur.

Brüksel lahanasının  içinde bol miktarda C vitamini vardır. C vitamini vücudu, virüslere, bakterilere ve toksinlere karşı korumaya yardımcı olur.

İçindeki C vitamini, omega-3 ve antioksidanların birlerimi ile kalbin korunmasına destek olur. Kısacası Brüksel lahanası kalp dostudur diyebiliriz.

Sindirim rahatsızlığı olanların bol miktarda Brüksel lahanası tüketmesi önerilir. Brüksel lahanası sindirim ve mide sisteminin duvarındaki hassas dokuyu koruyarak sindirim sisteminden kaynaklanan hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olur.

İçinde bol miktarda folik asit bulunduğu için hamile kadınların mutlaka tüketmesi gereken bir besin kaynağıdır.

Rahim, koloni prostat, mide ve akciğer kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur.

Hamileyken tüketildiğinde bebeğin zekasının gelişmesine yardımcı olur.