Bal Kabağı 500 gr. (381)

Fiyat : ₺4,50(KDV Dahil)
₺4,50 'den başlayan taksitlerle

Doğal Bal Kabağı

Birçok insanın şu an mutlaka  “Şimdi şurada ev yapımı bal kabağı tatlısı olsa de yesek” dediğini duyar gibiyiz. Sağlıklı ve uzun ömürlü insanlarıyla ün yapan Nazilli’deki bahçelerimizde, tamamen geleneksel yöntemlerle yetiştirdiğimiz doğal bal kabaklarımızı toplayıp işleyerek,  size sofralarınızın vazgeçilmez lezzetini hazırladık. İçerdiği vitamin ve minerallerden dolayı oldukça sağlıklı bir sebze olan bal kabağının paketini açtığınız anda aldığınız kokuya dayanamayacaksınız.

Doğal Bal Kabağının Faydaları

Doğal bal kabağında bulunan B1, B3, B6 Pantotenik asit gibi birçok vitaminle birlikte demir ve fosfor gibi birçok minerali de içinde barındırır.

İçerdiği C vitamini ile cildin daha genç görünmesini sağlar. Günlük C vitamini eksikliğinin yüzde 35’ini karşılar.

Sağlığın baş tacı sayılan Omega 3 Doğal bal kabağının içinde bulunur.

Kilo vermeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Doğal bal kabağı  yüksek oranda karatenodiler içerdiği için savunma sistemine faydası olur.

Müthiş bir lif kaynağıdır. Bağırsak sağlığı açısından çok önemli bir sebzedir. İçerdiği lif oranından dolayı kalbi korur, kalp sağlığına olumlu yönde büyük etkileri vardır.

İçerdiği bakır, magnezyum, demir ve fosfor gibi minerallerin sayesinde kemik gelişimine destek olur. Doğal bal kabağı kemiklerdeki hasarı onarmaya yardımcı olur.

 
Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal taze bal kabağı nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri, kahvaltılık ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.