Ayva 1 kg. (372)

Fiyat : ₺9,50(KDV Dahil)
₺9,50 'den başlayan taksitlerle

Doğal Ayva

Soğuk kış aylarının nadide meyvelerinden biri olan ayvanın meyvesi kadar kabuğu da vücuda oldukça faydalıdır. Yıllar önce şifa kaynağı olarak kullanılan ayvanın günümüzde değeri pek bilinmemektedir. Doğanın sunduğu ender mucizelerden biri olan ayvayı, Nazilli’de bahçelerimizde yetiştiriyor, hasat mevsimi geldiğinde ise topluyoruz. Geleneksel yöntemlerle büyüttüğümüz ağacımıza herhangi bir kimyasal işlem uygulamıyoruz.  İçerdiği bol miktarda C vitamininden dolayı, özellikle kış aylarında solunum yolları rahatsızlıklarından kurtulmak için günlük tüketimi önemlidir. Doğal yetiştirdiğimiz ayvadan yaptığımız reçelimizi de sabah kahvaltılarında sofranıza Doğal kahvaltılık ürünler listesine ekleyebilirsiniz.

Ortalama 250 gr bir ayva yaklaşık olarak 150 kaloridir –ki bu değer diğer meyvelerden oldukça düşüktür. Ayvada 30 gr şeker, 5 gr lif, 1 gr protein bulunur. İhtiva ettiği 35 gr C vitamini günlük ihtiyacımızın yarısına tekabül etmektedir.

Doğal Ayvanın Sağlığa Faydaları

Enerji verir, günlük bir tane ayva tüketimi günün enerji dolu geçmesini sağlar.

Ayak ve bacak bölgelerinde varis olan kişilerin doğal ayva tüketmesi önemlidir. Doğal ayva bu bölgedeki damarları rahatlatarak daha az görünmesini sağlar.

Çocukların zihinsel gelişiminde etkili olur.

Doğal ayva tüketen kişilerin sinir sisteminde olumlu gelişmeler olur, yorgunluktan kaynaklanan stres azalır.

Doğal ayva tüketildiğinde gözde meydana gelen iltihaplar yavaş yavaş yok olur.

Adet düzensizliği için ideal besindir. Günlük tüketilen bir dilim ayva adet kanaması düzensizliği yaşayanların daha düzenli döneme girmesinde etkili olur.

Ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur, kalp çarpıntısının düzene girmesine yardım eder.

Rahim iltihaplarının giderilmesine yardımcı olur.

Hamile kadınlarda etkilidir, sürekli doğal ayva tüketen hamilelerin daha kolay doğum yaptığı açıklanmıştır.

Afrodizyak etkisi verdiği için cinsel performansı olumlu yönde etkiler.

Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal ayva nasıl alırım? Doğal ürünleri, geleneksel doğal lezzetleri, kahvaltılık ürünleri ve yöresel ürünleri nereden ve nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.