Ada Çayı Demet (337)

Fiyat : ₺14,00(KDV Dahil)
₺14,00 'den başlayan taksitlerle

Doğal Ada Çayı

Şifalı bir bitki olan ada çayının Latince adı “Salvia” yani “iyileştirmek için” demektir. Sağlıklı bir bitki olduğu için yüzyıllar boyunca hem ilaç hem de gıda olarak kullanılmıştır. Tadı yumuşak ve tatlıdır. Uzun, ince ve damarlı yaprakları ve yeşil yapraklarının griye çalan özel rengi vardır.

Ada çayı köylülerimiz tarafından Mayıs ve Haziran aylarında çiçek açmadan önce toplanır ve kurutulur. Yapraklarındaki etken maddenin doruğa ulaştığı öğlen saatlerinde toplanan yapraklar gölgeli ve havadar yerde kurumaya bırakılır. İyice kuruduktan sonra ada çayının yaprakları iyice kıyılarak hava almayan kaplarımızda saklanır.

Doğal Ada Çayının Faydaları

Doğal ada çayı tüketildiğinde zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hücreleri yenilerken beyin fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı olur.

Doğal ada çayı astım ve bronşit belirtilerini azaltır.

Sıklıkla tüketildiğinde hafızayı güçlendirdiği görülmüştür.

Diyabet hastaları ve kilo vermek isteyenler için ideal besin kaynağıdır, kan şekerini düşürür.

Doğal ada çayı menopoz sonrası yaşanan belirtilere engel olur.

Saçların beyazlamasında etkili olur. Beyazlamayı yavaşlatır.

Diş eti sağlığı için faydalıdır. Diş eti iltihaplanmasında kullanılır.

Sinir sistemine etki eden ada çayı baş ağrısını giderir.


Gelişen teknolojiyle birlikte hormonlu gıdalar da artmaya başladı. Her daim özlemini duyduğumuz o Doğal köy ürünlerini nereden alacağını düşünenler "Doğal ada çayı nasıl alırım? Doğal ürünleri, yöresel ürünleri, kahvaltılık ürünleri ve geleneksel ürünleri nasıl alırım?" sorularını sormaya başladı. İşte bu konuda size yardım etmeyi Doğal File ailesi olarak kendimize amaç edindik. Aydın Nazilli'de bulunan çiftliklerimiz ve tarlalarımızda yetiştirdiğimiz ürünleri doğallığını ve tazeliğini kaybetmeden sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.